Sugerowana cena producenta
150.00 PLN
Akumulator zewnętrzny do kasy ELZAB Mini

Opis i funkcje


Przeznaczenie
Akumulator zewnętrzny 7,2V/2Ah przeznaczony jest do zasilania kasy ELZAB Mini (dotyczy wyłącznie modeli produkowanych do października 2010 r, posiadających moduł fiskalny o symbolu AEJ).
Kasa razem z akumulatorem powinny być umieszczone w torbie na kasę. Kasa posiada akumulator wewnętrzny, który w pełni naładowany umożliwia wydrukowanie 200 paragonów z 3 pozycjami sprzedaży w ciągu 3 godzin pracy. Podłączenie akumulatora zewnętrznego pozwala na wydrukowanie 300 paragonów z 3 pozycjami sprzedaży w ciągu 8 godzin pracy (przy założeniu, że zarówno akumulator wewnętrzny jak i zewnętrzny były wcześniej w pełni naładowane i został włączony tryb oszczędzania energii). W pierwszej kolejności kasa czerpie energię z akumulatora zewnętrznego, a dopiero po jego częściowym rozładowaniu pobiera prąd z akumulatora wewnętrznego. Można więc, przez wymianę akumulatora zewnętrznego na inny, naładowany egzemplarz, utrzymywać kasę w pełnej zdolności do pracy w terenie.

Podłączenie
Akumulator zewnętrzny podłącza się do gniazda ZASILANIE w kasie ELZAB Mini za pośrednictwem kabelka wyprowadzonego z obudowy akumulatora, zakończonego wtykiem kątowym.

Ładowanie
Do ładowania akumulatora zewnętrznego służy zasilacz niestabilizowany 15V/1A, który należy odrębnie dokupić. Zasilacz podłącza się do gniazda oznaczonego ZASILANIE. Podłączenie zasilacza sygnalizowane jest świeceniem zielonej diody LED umieszczonej obok gniazda ZASILANIE. Świecenie żółtej diody sygnalizuje trwający proces ładowania.
Po naładowaniu akumulatora dioda żółta gaśnie. Naładowanego akumulatora nie należy ładować powtórnie. Proces powtórnego ładowania rozpoczyna się po odłączeniu i ponownym przyłączeniu zasilacza (nie rozpoczyna się on automatycznie w przypadku rozładowania akumulatora).
Czas ładowania akumulatora zewnętrznego odłączonego od kasy wynosi około 3 godziny. Czas ładowania zestawu akumulatora zewnętrznego z przyłączoną kasą wynosi około 4 godziny (gdy kasa podczas ładowania jest wyłączona).
Do ładowania akumulatora zewnętrznego należy stosować wyłącznie zasilacz niestabilizowany 15V/1A.

Warianty
Indeks produktu
A2700000
Tryb pracy:
Napięcie wyjściowe:
7,2V
Prąd wyjściowy:
1A
Parametry zasilacza ładującego:
15V/1A
Temperatura pracy:
0°C do 45°C
Temperatura przechowywania:
-20°C do +35° C
Wymiary:
170x70x21 mm
Masa:
0,34 kg
Mikro-opis
Akumulator zewnętrzny 7,2V/2Ah przeznaczony jest do zasilania kasy ELZAB Mini (dotyczy wyłącznie modeli produkowanych do października 2010 r, posiadających moduł fiskalny o symbolu AEJ).
Inne akcesoria
Zostaw swoje dane,
a skontaktujemy się z Tobą
w przeciągu 24h!
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Adres e-mail
Komentarz